قفل یا بست اسپیس فریم درجه 1

بست اسپیس فریم

بست اسپیس فریم : این محصول در واقع یراق دو کفه ای بسیار ساده است که قطعات اسپیس فرم را به راحتی و محکم کنار هم قفل می کند که نیازمند ضخامت و کیفیت بالایی می باشد.

این یراق بسیار ساده اما مصرف بسیار زیادی دارد و همچنین برای نصب اسپیس فریم باید بسیار دقت نمود که تمام بست ها به دقت و درست نصب شده باشند. وگر نه خدای نکرده باعث آسیب رسانی بهه تجهیزات و افراد حاضر در مراسم می گردد.

ورق های سیاه فلزی پس از قالب خوردن همگی درون یک گرونه با پودر های سمباده ریخته میشوند تا لبه های تیز آنها صیقل داده شود و محصول نهایی پدید آید.

استفاده از ورق های مرغوب فولاد برای تولید بست های اسپیس فریم و هر یراق دیگری از اهمیت بالایی بر خوردار بوده و این موضوع نباید هیچگاه فراموش شود.

بست اسپیس فریم

دقت در نصب اسپیس فریم بسیار حائز اهمیت است. برای مثال برای محاسبه تعداد بست مورد نیاز به شرح ذیل عمل می کنیم:

محاسبه تعداد بست مورد نیاز سازه اسپیس فریم

برای محاسبه تعداد بست های مورد نیاز هر پروژه راههای مختلفی وجود دارد. در ادامه با روش های تخمینی و دقیق محاسبه بیشتر آشنا می شویم.

روش تخمینی محاسبه تعداد بست های اسپیس

برای محاسبه تعداد بست های مورد نیاز ابتدا متراژ طول کل اسپیس فریم های بکار رفته در کار را نیاز داریم . به طور متوسط برای هر متر طول اسپیس فریم در پروژه های عادی و معمول 2 عدد بست در نظر می گیریم.

در صورتی که شاخه های مورد استفاده از سایز های خیلی کوچک باشند این نسبت تغییر می کند و قاعدتا تعداد بست بیشتری مورد نیاز است. و همینطور برعکس ، اگر شاخه ها همگی سایز های بالای سه متر را داشته باشند می توان نسبت را کمتر در نظر گرفت.

البته محاسبه تعدادی بست اضافه جهت اطمینان از عدم کسری امری رایج محسوب می شود. به علت کارگاهی بودن پروژه ها و استهلاک بالای این کالا معمولا 10 تا 20 درصد بست اضافه جهت سفارش در نظر میگیرند.

روش محاسبه دقیق تعداد بست اسپیس

برای این روش ابتدا نیاز به کارشناسی و تهیه نقشه اسپیس فریم می باشد. قفل اسپیس تحمل وزن مشخصی دارد. به طور معمول در هر نقطه ای دو شاخه اسپیس فریم به یکدیگر می رسند دو عدد قفل اسپیس نصب می گردد . معمولا این دو بست باید به دو ضلع مقابل هم بسته شود که استحکام مضاعفی حاصل شود.

اگر بار بیشتری بر سازه وارد میشود و یا طول های زیادی را بدون ستون می گذارید (که پیشنهاد نمیشود) باید اتصال را سه یا چهار قفله کرد.

مشخصات فنی بست یاقفل اسپیس فریم

بست اسپیس فریم از قطعات ورق 3 میل آهن که با دستگاه پرس سنگین قالب خورده اند تشکیل شده است که به وسیله پیچ و مهره های فولادی و آلنی به همدیگر متصل می شود.

دلیل آلنی بودن بست اسپیس این است که برای باز کزدن آن آچار مخصوص به کاربرده شود و به راحتی توسط سارقین قابل بازکزدن نباشد که البته روی این مورد زیاد نمیتوان حساب باز کرد و از قدیم گفته اند مالت رو سفت بچسب ، همسایه ات رو دزد نکن!

در بازار ورق 2 میل هم برای بست اسپیس استفاده میشود که البته توسط مهندسین مانی سازه پیشنهاد نمی گردد.

به طور کلی بست اسپیس پروانه ای یا دو کفه ای از پرکاربرد ترین یراق آلاتی است که در صنعت نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. سالانه بالغ بر پانصد هزار قطعه از این سازه برای مصرف در صنایع نمایشگاهی تولید می گردد.

برای خرید بست اسپیس میتوانید از طرق مختلف اقدام نمایید . حتی در سایت دیجی کالا نیز این محصول پرکاربرد به فروش میرسد.

برای تهیه بست های اسپیس فریم استاندارد با قیمت مناسب با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *